suplimente nutritive

Tudor Vladimirescu -12e

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Suplimente pentru caderea parului

In jos 
AutorMesaj
cornel101

Data de înscriere : 23/05/2013

MesajSubiect: Suplimente pentru caderea parului   Joi Mai 23, 2013 2:56 pm

Caderea parului poate fi stopata daca alegi o metoda buna inca de la inceput. la mine a trebuit sa treaca ceva timp pan asa gasesc suplimentele Follixin care m-au ajutat sa-mi recapat podoaba capilara, dar pana la urma sunt bucuros ca s-a intamplat! Voi ce experiente ati avut?Cu ce ati reusit sa obtineti rezultate bune?
O zi cat mai frumoasa!
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
martindobrin12

Data de înscriere : 24/05/2013

MesajSubiect: Caderea parului    Vin Mai 24, 2013 10:03 am

Follixin e ok daca vrei sa-ti indeseti parul. Eu la asta l-am folosit si a functionat!
Sus In jos
jianu20

Data de înscriere : 07/08/2013

MesajSubiect: Caderea parului   Mier Aug 07, 2013 9:55 am

Si ati avut ceva efecte secundare. Mai ales m-ar interesa daca rezultatele sunt temporare sau permanente.
Numai bine!
Sus In jos
martindobrin12

MesajSubiect: Tratament caderea parului   Mar Aug 20, 2013 3:04 pm

In urma tratamentului cu suplimentul asta rezultatele sunt definitive. Important e ca in timpul curei sa se respecte mai multe reguli. Consumul unor alimente bogate in proteine care sa intareasca radacina firului de par, practicarea de sporturi care au rolul de a detoxifia organismul, precum si o viata lipsita de stres in timpul tratamentului pot face adevarate minuni!
Sus In jos
jianu20

Data de înscriere : 07/08/2013

MesajSubiect: Caderea parului   Joi Sept 05, 2013 1:13 pm

Multumesc! Daca rezultatele sunt definitive atunci e bine. Am mai folosit in trecut o gramada de sampoane cu care intr-adevar pe moment sau pe o perioada scurta nu mai imi cadea parul, dar pe urma se relua procesul de cadere.
Sus In jos
martindobrin12

MesajSubiect: Caderea parului   Joi Oct 10, 2013 2:46 pm

Daca se relua procesul de cadere inseamna ca problema nu era rezolvata in totalitate. Odata rezolvata problema nu prea mai are cum sa revina. Spre exemplu daca faci tratament 2 luni cu Follixin nu are cum sa se reactiveze afectiunea deoarece suplimentul asta trateaza boala dinspre interior. Si dupa cu spuneam si mai sus conteaza si ce atitudine ai in timpul tratamentului!
Sus In jos
marian53

Data de înscriere : 31/10/2013

MesajSubiect: Caderea parului   Joi Oct 31, 2013 10:16 am

Astea sunt pastile sau ce dumnezeu sunt? Eu am folosit niste sampoane care spuneau ca pot sa intareasca radacina firului de par, dar fara sa aiba vreun efect!
Sus In jos
iliegavrila

Data de înscriere : 20/11/2013

MesajSubiect: Caderea parului   Mier Noi 20, 2013 9:59 am

Stie careva daca tratamentul cu usturoi pisat are vreun efect in regenerarea parului? A incercat careva?
Pare destul de babesc leacul asta dar poate functioneaza:) Varianta cu suplimentele astea de care vorbiti voi nu cred ca mi se potrivesc mie deoarece sunt hipertensiv. Poate numai daca le-as lua intr-o doza mai mica!
Sus In jos
martindobrin12

MesajSubiect: Caderea parului tratament   Joi Dec 12, 2013 10:14 am

Am auzit si eu de varianta cu mujdei, dar multa lume se plange ca nu prea functioneaza. Nu ced ca au contraindicatii suplimentele de care vorbeam eu. Suna si tu la ei si intreaba-i!
Uite aici un filmulet cu un tip care a folosit Follixin si a scapat de chelie!

https://www.youtube.com/watch?v=cTjMZQ03liA
Sus In jos
tiberiuion

Data de înscriere : 04/02/2014

MesajSubiect: Stoparea cadrii parului cu Follixin   Mar Feb 04, 2014 2:05 pm

Martin la tine in cat timp au aparut primele efecte cu suplimentul ala. Las cumpara si eu, dar inainte as vrea sa mai aflu cateva lucruri despre el!
Sus In jos
corneliu80

Data de înscriere : 25/02/2014

MesajSubiect: Tratament caderea parului cu Follixin   Mar Feb 25, 2014 3:04 pm

In cat timp ati avut primele rezultate cu Follixin?

As incerca si eu o cura cu el pentru ca am auzit ca e destul de bun pentru a stopa caderea parului si pentru a trata chelia!
Sus In jos
luanasimon

Data de înscriere : 13/05/2014

MesajSubiect: Follixin   Mar Mai 13, 2014 3:10 pm

Buna ziua!

Produsul acesta de care discutati dumneavoastra este recomandat si femeilor? Mie imi cade extrem de mult parul si asta ma deranjeaza enorm. Am incercat pana acum tot felul de tratamente, multe dintr ele fiind unele "babesti" dar rezultatele nu au fost deloc unele bune. Poate ca o fi fost si vina mea in toata ecuatia asta, chiar nu imi dau seama, dar as vrea din tot sufletul sa gasesc un produs care sa-mi stopeze caderea parului!
Sus In jos
marinasta

Data de înscriere : 01/07/2014

MesajSubiect: Re: Suplimente pentru caderea parului   Mar Iul 01, 2014 12:56 pm

Suplimentele sunt unele destul de bune si este si util si pentru femei. Produsele sunt unele naturale si nu genereaza efecte adverse iar asta este o calitate importanta a lor. Singura chestie e ca produsul isi face efectul diferit in functie de metabolismul fiecarei persoane in parte!

Sus In jos
kinkod

Data de înscriere : 15/07/2014

MesajSubiect: Pastile de slabit Green Cofee Plus   Mar Iul 15, 2014 2:45 pm

Eu folosesc de cateva zile suplimentul Green Coffee Plus si imi da o stare de energie destul de buna. In plus nu e nici asa rau la gust!
Sper sa reusesc sa slabesc atat cat mi-am propus eu si sa nu ma trezesc cu vreun efect secundar. De acest lucru imi este cel mai mult teama!

Sus In jos
raluka

Data de înscriere : 01/04/2014

MesajSubiect: Follixin supliment pentru caderea parului   Mar Aug 12, 2014 12:47 pm

Suplimentele pentru stoparea caderii parului pot ajuta intr-o oarecare masura la mentinerea sanatatii scalpului, dar e necesar ca pe langa urmarea unei cure sa se faca si exercitii fizice sustinute si sa se tina si o dieta echilibrata. Avand in vedere ca majoritatea mineralelor si vitaminelor le luam din alimente o dieta cu astfel de produse poate ajuta foarte mult!

Sus In jos
raluka

MesajSubiect: Stoparea caderii parului   Mar Sept 16, 2014 1:44 pm

Caderea parului e o problema destul de neplacuta, care din nefericire afecteaza foarte multe persoane din intreaga lume. Daca urmezi un program bine la punct in care respecti mai multe reguli legate de alimentatie, sport si o cura cu niste produse care si-au dovedit eficienta in timp nu prea ai cum sa nu ai rezultate!

Sus In jos
luanasimon

Data de înscriere : 13/05/2014

MesajSubiect: Re: Suplimente pentru caderea parului   Lun Sept 04, 2017 10:42 am

Pentru stoparea caderii parului sunt foarte multe produse dar e important sa alegem doar acele produse care nu ne produc efecte secundare prea mari si care dau rezultate.
Sus In jos
cazanbo

Data de înscriere : 12/05/2014

MesajSubiect: Re: Suplimente pentru caderea parului   Vin Dec 22, 2017 9:38 am

Stoparea caderii parului se poate realiza si daca se foloseste un sampon care sa isi fac atreab acat de cat. Ingredientii din compozitia unui produs fac diferenta intre un produs bun si unul obisnuit.

Sus In jos
raluka

MesajSubiect: Re: Suplimente pentru caderea parului   Mar Mai 15, 2018 10:01 am

Un supliment interesant pentru stoparea caderii parului este si halier. Produsul e facut din extracte din plante si nu genereaza efecte secundare sau dependenta.

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Suplimente pentru caderea parului   

Sus In jos

Suplimente pentru caderea parului
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Despre coafuri si ingrijirea parului -2
» Poezii pentru copii